Haberler

29/07/2022
HABER - DUYURU
Ayas Aspiratör 42. MCE Mostra Convegno Expocomfort 2022 İtalya-Milano Fuarı’ndaydı.

2020 yılı Mart ayında yapılması gereken ancak pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyen Mce Milano Fuarı’nın kapıları nihayet 28 Haziran-01 Temmuz 2022 tarihleri arasında açıldı. Türkiye’nin partner ülke unvanı ile katıldığı Avrupa’nın en büyük iklimlendirme fuarında üçüncü kez yer aldık. Hvac sektörünün Dünya çapındaki önemli etkinliklerinden biri olan bu fuara her katıldığımızda ayrı bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz.

 

Bu yıl fuarda fan çeşitlerimiz dışında talebe göre özel tasarım yaptığımız geriye eğimli santrifüj fanımızı da sergiledik. Pek çok ziyaretçimiz ve sektörün yurt dışındaki büyük firmalarının temsilcileri ürünlerimize özel ilgi gösterdi. Fuar bu yıl pandeminin ve savaşın gölgesinde sönük geçti. Zamanlama olarak da yaz ayı ve tatil zamanı olması özellikle Avrupa’dan ve Kuzey Afrika’dan ziyaretçi sayısının az olmasına sebep oldu. Her şeye rağmen orada olmak geçmiş fuarlara göre daha az ama nitelikli ziyaretçilerimize ürünlerimizi tanıtmak güzel oldu. Bir sonraki fuar gerçek tarihi olan 2024 yılı Mart ayında gerçekleştirilecek.

 

Son iki yılda temiz havanın önemi Dünya’da çok daha fazla anlaşıldı. Hvac sektörü yurt içi ve yurt dışı çok ciddi bir potansiyele sahip oldu. Artan maliyetler tedarik zincirindeki kırılmalar ülkemizi daha avantajlı bir hale getirdi. Üretimimizin %60’ını ihraç eder hale geldik. Ayas olarak üretim kapasitemizi arttırarak pazar alternatiflerini ve fırsatları iyi değerlendirip ihracatımızı arttırmayı planlıyoruz. Hedef pazarlar belirledik. Önümüzdeki süreçte sektörümüzün Dünya çapındaki önemli fuarlarına katılacağız.

 

Uzun yıllardır kullandığımız marka tescilli “Nefes Aldığınız Her Yerde” sloganımızda ifade ettiğimiz gibi Ayas markasını 4 kıta ve 30 ülkeye ulaştırdık. Yeni pazarlara ulaşmak için iddialı bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz.